İnstagramda keşfete nasıl çıkılır?

İnstagramda keşfete nasıl çıkılır?

İnstagramda keşfete nasıl çıkılır?

Birçok sayfanın takipçi kazanmasında en büyük etkiye sahip olan keşfet çoğu instagram kullanıcısının ilgi odağı olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre instagram üzerinde zaman geçiren kullanıcılar anasayfaları üzerinden değil, keşfet kısmına girerek instagramda zaman geçirmektedir. Sayfa sahipleri tarafından sayfalarını ön plana çıkarmanın en büyük fırsatı olan instagram keşfete çıkmak artık oldukça kolay. İnstagram keşfete nasıl çıkılır sorusunun cevabı instagram algoritmasını anlamaktan geçmektir. İnstagram algoritması mevcut takipçi kitlenizi nasıl kullandığınızı değerlendirerek çalışır.

İnstagram sayfanızı takip eden kullanıcıların sayfanız üzerinde gerçekleştirdiği etkinlikler sizleri keşfete çıkartır ve takipçi kazanmanız konusunda oldukça büyük yardım sağlar.

İnstagram algoritması mevcut takipçi kitlenizdeki kişilerin gönderi paylaştığınızda gönderilerinize ne sıklıkla yorum yaptığını ele alır, eğer paylaştığınız gönderilerde yorum sayısı az ve takipçileriniz gönderilerinizle etkileşime geçmiyorsa keşfete düşmeniz oldukça zorlaşır ve takipçi kazanma konusunda bir adım geride kalırsınız.

Yorum yapılmasının yanı sıra gönderiyi paylaştığınız ilk 1 saatlik dilimde gönderiniz ne kadar beğeni almış, gönderiniz ne kadar kaydedilmiş ve gönderiniz ne kadar farklı kişilere iletilmiş instagram algoritmasının dikkat ettiği diğer etkenlerden birkaçıdır. Ücretsiz takipçi elde etmenin en büyük çözümü olan instagram keşfet üzerinden kazandığınız kullanıcılar sayfanızı içeriğinizi beğendiği için takip ettiği için etkileşim konusunda oldukça yüksek performans sergilemektedir. Yani elde edebileceğiniz en kaliteli takipçi instagram keşfet ile kazanmış olduğunuz takipçi konumuna gelmektedir.

İnstagram keşfete nasıl çıkılır sorusuna yanıt arayan çoğu sayfa sahibi en büyük detayı atlayıp sadece çözüm odaklı yol izlemektedir. Gelin algoritmanın bir diğer ayrıntısına birlikte göz atalım.

İnstagram ayarlarında yer alan instagram hareketleri kullanıcıların instagram üzerinde ne kadar zaman geçirdiğini gösteren bir göstergedir. Bu instagramda ne kadar zaman geçirdiğinizi görmenizi sağlayan bir gösterge olmamakla birlikte aslında instagram tarafından ödüllendirilmeye ne kadar yakın olduğunuzu anlayabileceğiniz bir göstergedir.

İnstagram, sayfa sahiplerinin uygulamada ne kadar zaman geçirdiği baz alır ve sizin sayfanızı keşfete çıkartmak için instagram fazla zaman geçirmenizi bekler. Yine sizden beklediği gibi mevcut takipçi kitlenizin sayfanızda uzun zamanlar geçirmesi instagram tarafından direkt olarak sizin sayfanızı ön plana çıkmasını sağlar ve keşfetin en ön planlarında sayfanızı görmeye başlayabileceğinizin sinyallerini size verir.

Bunun yanı sıra keşfete göz attığınızda paylaşılan içeriklere benzer içerikler üretmeniz instagram keşfet konusunda sizlere oldukça büyük yardımcı olmaktadır. Keşfette dolaşan içeriklere yakın içerikler ürettiğiniz taktirde gönderilerinizin keşfete çıkma ihtimali daha çok artacak ve hayalinizdeki takipçileri kazanmanız konusunda bir adım daha öne çıkacaksınız.

Oiyi.net instagram keşfete nasıl çıkılır konusunda birçok hizmet sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi sizlere aktif instagram takipçi satın al kategorisindeki kaliteli takipçilerdir. Bu takipçiler sayfanızda vakitler geçirerek sizlerin keşfete çıkmasında büyük bir rol oynamaktadır. Yine aynı şekilde instagram beğeni satın al kategorisindeki beğeni hizmeti, instagram kaydetme satın al kategorisinde kaydetme hizmeti sayfanızın instagram keşfet konusunda öne çıkmasını sağlamaktadır.

Kaynak : https://oiyi.net/