İnstagram Ad Etiketi Nedir, Instagram Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?

İnstagram Ad Etiketi Nedir, Instagram Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?

Instagram, günümüzde sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk platform oluyor. Bu kadar popüler olan bir sosyal medya uygulamasının sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahip olması platformu kullanan kişiler tarafından bekleniyor. Bu beklentileri hiçbir zaman boşa çıkarmayan platform geliştiricileri son zamanlarda kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla beklenen “Ad Etiketi” özelliğini kullanıma sundu. Ad etiketi özelliği henüz birçok kişi tarafından bilinmiyor. Bilen kişiler de özelliğin gereksiz olduğunu, hiç kimsenin kullanmayacağını düşünüyor. Biz de bu konuda kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla “Instagram Ad Etiketi Nedir?”, “Instagram Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?”, “Instagram Ad Etiketi Nasıl Yapılır?” gibi soruları yanıtlandıracağız.

Instagram Ad Etiketi Nedir?

Instagram isim etiketi olarak da bilinen ad etiketi kullanıcıların birbirini takip etme işlemini daha kolay hale getiriyor. Bu özelliğin diğer kullanıcılar tarafından beğenilen en önemli yanı tasarım başta olmak üzere birçok açıdan kişiselleştirilebilir olmasıdır. Bir kullanıcı bu özellik sayesinde oluşturduğu etiketi diğer kullanıcıya gönderdiğinde platform içerisine girip kullanıcı adıyla kişiyi arayarak takip etmek zorunda kalmıyor. Hâl böyle olunca takipleşme işlemi hem daha kolay hem de daha eğlenceli hale geliyor.

Instagram Ad Etiketi Nasıl Yapılır?

Instagram’ın sunmuş olduğu yeni özellikler arasında yer alan ad etiketi, nasıl yapılır sorusunu da beraberinde getirdi. Bu platformda yer alan özelliklerin tamamını kullanmaya özen gösteren kullanıcılar ilgili sorunun yanıtını arıyor. Biz de sizlere isim etiketi olarak da bilinen ad etiketi özelliğinin nasıl kullanılabileceğini maddeler halinde anlatacağız.

  • Instagram uygulamasını kullanarak kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  • Instagram profilinizde sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
  • “QR Kodu / Ad Etiketi” kategorisine dokunun.

Bu pencerede doğrudan karşınıza diğer kullanıcılarla paylaşabileceğiniz ad etiketi çıkacaktır. QR Kod olarak görünen isim etiketini sağ üst köşede yer alan “Gönder” butonunu kullanarak sizi takip etmek isteyen kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu özelliği daha fazla özelleştirmek istiyorsanız üst kısımdaki “İfade Simgesi” butonuna tıklayabilirsiniz.

Instagram Ad Etiketi / İsim Etiketi / QR Kod Nasıl Kullanılır?

Instagram’da oluşturulan ad etiketi ile birlikte diğer kullanıcılar sizleri takip edebilirler. Birçok kişi kendisiyle paylaşılan ad etiketini nasıl kullanacağıyla ilgili herhangi bir bilgi sahibi değil. Bu noktada konu hakkında bilgi sahibi olmanız için aşağıda maddeler halinde gerekli bilgilerin tamamını sizlerle paylaşacağız.

  • Instagram uygulamasına girin ve profilinize ulaşın.
  • Sağ üst köşede yer alan “Üç Nokta” ya da “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
  • “QR Kodu / Ad Etiketi” kategorisine girin.

Bu kategoriye giriş yaptıktan sonra doğrudan karşınıza size ait olan QR Kod çıkacaktır. Bu kodun hemen altında yer alan “QR Kodunu Tara” seçeneğine tıklayarak diğer kullanıcıların sizlerle paylaştığı kodları kameranız aracılığıyla taratabilirsiniz. Ad etiketi tarama işlemini de bu şekilde başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Instagram Ad Etiketi Özelliği Güvenilir Mi?

Instagram’da yeni özellik olarak sunulan ad etiketi özelliği birçok kişi tarafından günümüzde güvenilirliğiyle bilinmekte ve kolayca kullanılmaktadır. Bu sebeple herhangi bir şekilde güvenilirliğinden şüphelenmenize gerek yok. Bir kullanıcıyla paylaşmış olduğunuz ad etiketi aracılığıyla kötü niyetli kişilerin hesabınıza erişmesi ya da hesabınızı ele geçirmesi gibi bir durum asla ve asla mümkün olmayacaktır.

Instagram Ad Etiketi Özelliğiyle Takipçi Sayımı Arttırabilir Miyim?

Instagram’da kullanılan ad etiketi özelliği diğer kullanıcıların sizleri daha kolay takip edebilmesi için olanak sağlıyor. Bu sebeple gerçek takipçi satın almak istemiyor ve buna rağmen takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız takipçi kitlesi yüksek olan hesaplarda size ait olan ad etiketini paylaşabilir ve sizi takip etmeyen kişilerin takipçiniz olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum sizlere popülerlik konusunda aşırı derecede etki sağlayacak ve düşmeyen takipçi oranınızı arttıracaktır.